Działania społeczne


Jednym z filarów nauki w Międzynarodowej Szkole Paderewski jest nauka empatii. To dzięki niej nasi uczniowie aktywnie biorą udział w wielu akcjach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych.

Wiele działań odbywa się w ramach grupy Paderewski Community Service, która aktywizuje całą Społeczność Paderewskiego — dzieci z Międzynarodowej Szkoły Podstawowej Paderewski, młodzież Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego Paderewski oraz grono rodziców i nauczycieli. Wolontariusze skupiają się na organizowaniu akcji społecznych, charytatywnych, dzięki którym niosą pomoc potrzebującym. Zajmują się ekologią, pomocą dla zwierząt, bezpieczeństwem najmłodszych, dbają o ludzi starszych, schorowanych oraz uchodźców z Ukrainy. Mają wiele pomysłów na niesienie pomocy — planują, organizują i działają bardzo szybko, reagując na konkretne potrzeby. Opiekunem grupy jest Anna Wojciechowska, nauczycielka SP oraz LO Paderewski.

 

Cyklicznie podsumowujemy poszczególne działania, o których można przeczytać na Facebooku (Paderewski Community Service) oraz w aktualnościach naszej szkoły:

Działania społeczne Paderewskiego

 

 

Współpraca: