Zajęcia dla klasy 4


Cheerleaders

Zajęcia cheerleaders to zajęcia dla dziewcząt, które chcą rozwijać się tanecznie. To wspaniała okazja, aby dziecko nabyło umiejętności wykonywania podstawowych kroków tanecznych, a także zapoznało się z różnymi formami tańca.

Klub informatyczny

Zajęcia przybliżą dzieciom rolę technologii informatycznej oraz cyfryzacji we współczesnym świecie.

Klub matematyczny

Matematyka jest nie tylko królową nauk. Kształci także logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.

Klub młodego czytelnika

Otwórz Drzwi Wyobraźni. Klub młodego czytelnika tworzą uczestnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja do czytania i poznawania nowych książek. Podczas zajęć w klubie rozbudzamy dziecięcą wyobraźnię poprzez: korzystanie z  teatrzyku obrazkowego Kamishibai przy czytaniu książek, inspirujące rozmowy na temat przeczytanych utworów, tworzenie własnych opowiadań, wystawy prac plastycznych związanych z książkami.

Klub przyrodniczy

Czy w kałuży można odkryć życie?

W klubie skupimy się na badaniu bioróżnorodności w skali mikro (pod lupą i mikroskopem) oraz makro (na przyrodniczych spacerach).

Klub podróżniczy

Klub ma na celu pomóc poznawać dzieciom geografię, kulturę, zwyczaje obcych krajów. Jego członkowie mogą nauczyć się tajników orientacji w terenie, poznają ciekawostki dotyczące świata i naszego kraju.

Koszykówka

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Mała Akademia Sztuki

Sztuka to nie tylko zbiór kolorów i kształtów – to sposób na wyrażanie siebie, odkrywanie nowych wymiarów wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności, które kształtują nas przez całe życie.

Nauka języka migowego

Podczas zajęć z polskiego języka migowego (PJM) uczestnicy dowiedzą się więcej o świecie osób G/głuchych i ciszy. Dzięki zabawom i ćwiczeniom, uczniowie nauczą się podstawowych słów z PJM i sposobów komunikacji. Dowiedzą się jak wykorzystać i odczytywać przestrzeń w rozmowie. Język migowy rozwija również sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchowa, a dla nieśmiałych jest szansą przełamania się.

Naukowe fascynacje

Jak odnaleźć wartościowe treści w internetowym natłoku informacji? Gdzie kończy się nauka, a zaczynają szkodliwe mity? Czym się różni astrologia od astronomii? Czy da się nauczyć języka obcego bez wysiłku w trzy tygodnie? Co możemy zobaczyć na naszym nocnym niebie?

Piłka nożna

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Piłka ręczna

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Siatkówka

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Szachy

Zajęcia łączą wiedzę humanistyczną z umiejętnościami matematycznymi, kształtują pozytywne postawy społeczne i emocjonalne.

Taniec

Zapraszamy na zajęcia taneczne ze szczególnym uwzględnieniem nauki tańca towarzyskiego. Będziemy wykonywać ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, które poprawiają koordynację oraz sprawność, a także uwrażliwiają na rytmiczną budowę utworów muzycznych.

Teatr

Teatr – spotkanie rzeczywistości z magią sztuki. Wkraczając w świat artystyczny, uczniowie mają okazję rozwijać wrażliwość i elastyczność. Zajęcia z teatru wpływają na wszechstronny rozwój osobowości oraz samodzielnego myślenia.

Warsztaty kreatywnego pisania

Zajęcia nie tylko dla przyszłych pisarzy i pisarek, ale także dla wszystkich, którzy lubią przelewać swoje myśli na papier. Uczniowie nauczą się, jak budować zajmującą akcję i jak zaintrygować czytelnika charakterem stworzonych przez siebie postaci.

Warsztaty z mnemotechniki i twórczego myślenia

Na warsztatach z mnemotechniki i twórczego myślenia uczniowie poznają atrakcyjne strategie efektywnego oraz aktywnego uczenia się. Dzięki nim mają możliwość poprawić rozumienie czytanego tekstu, tempo czytania i zapamiętywania.

Zajęcia z projektowania

Projektowanie to ciekawe zajęcia dla tych uczniów, którzy lubią kreować swoją osobowość i rzeczywistość dookoła; którzy interesują się modelingiem, bawi ich tworzenie i łączenie różnych materiałów.

Zajęcia z rzeźbiarstwa

Na zajęciach uczniowie dowiedzą się jak powstają rzeźby, nauczą się wykonywać proste formy i odlewy z materiałów takich jak gips, wosk, czy … Czekolada! Odkryją tajniki kształtowania przeróżnych mas plastycznych przy pomocy odpowiednich narzędzi.

Współpraca: