Zajęcia dla klasy 6


Cheerleaders

Zajęcia cheerleaders to zajęcia dla dziewcząt, które chcą rozwijać się tanecznie. To wspaniała okazja, aby dziecko nabyło umiejętności wykonywania podstawowych kroków tanecznych, a także zapoznało się z różnymi formami tańca.

Klub fotografa

Na zajęciach poznamy podstawy komputerowej obróbki obrazu oraz zapoznamy się z podstawowymi pojęciami stosowanymi w fotografii.

Koło gier RPG

Komputer czy konsola to nie jedyne miejsce na walkę ze smokami, elfami i orkami. Klub miłośników fantasy i gier RPG zaprasza uczniów na wspólne pojedynki przy stole.

Klub młodego designera

Wymyślne hafty na T-shirtach, wizjonerskie fotele na korytarzu szkolnym, półki na książki i pomoce w klasach, a może ogromny karmnik w kształcie rakiety na placu zabaw? To tylko kilka pomysłów do realizacji podczas zajęć Klubu.

Koszykówka

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Mała Akademia Sztuki

Sztuka to nie tylko zbiór kolorów i kształtów – to sposób na wyrażanie siebie, odkrywanie nowych wymiarów wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności, które kształtują nas przez całe życie.

Nauka języka migowego

Podczas zajęć z polskiego języka migowego (PJM) uczestnicy dowiedzą się więcej o świecie osób G/głuchych i ciszy. Dzięki zabawom i ćwiczeniom, uczniowie nauczą się podstawowych słów z PJM i sposobów komunikacji. Dowiedzą się jak wykorzystać i odczytywać przestrzeń w rozmowie. Język migowy rozwija również sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchowa, a dla nieśmiałych jest szansą przełamania się.

Naukowe fascynacje

Jak odnaleźć wartościowe treści w internetowym natłoku informacji? Gdzie kończy się nauka, a zaczynają szkodliwe mity? Czym się różni astrologia od astronomii? Czy da się nauczyć języka obcego bez wysiłku w trzy tygodnie? Co możemy zobaczyć na naszym nocnym niebie?

Piłka nożna

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Piłka ręczna

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Siatkówka

Zespołowe gry sportowe dają uczniom możliwość do rozwoju ogólnej kondycji, poznaniu zasad dyscyplin sportowych.

Sketchnoting – zajęcia z mnemotechniki

Mnemotechniki – techniki pamięciowe, czyli sprytne sposoby na zapamiętywanie. Stosowanie mnemotechnik opiera się na wykorzystywaniu naturalnych zasobów, takich jak: wyobrażenia, skojarzenia, wizualizacje, a nawet ruch ciała.

Szachy

Zajęcia łączą wiedzę humanistyczną z umiejętnościami matematycznymi, kształtują pozytywne postawy społeczne i emocjonalne.

Taniec

Zapraszamy na zajęcia taneczne ze szczególnym uwzględnieniem nauki tańca towarzyskiego. Będziemy wykonywać ćwiczenia rytmiczno-ruchowe, które poprawiają koordynację oraz sprawność, a także uwrażliwiają na rytmiczną budowę utworów muzycznych.

Teatr

Teatr – spotkanie rzeczywistości z magią sztuki. Wkraczając w świat artystyczny, uczniowie mają okazję rozwijać wrażliwość i elastyczność. Zajęcia z teatru wpływają na wszechstronny rozwój osobowości oraz samodzielnego myślenia.

Warsztaty kreatywnego pisania

Zajęcia nie tylko dla przyszłych pisarzy i pisarek, ale także dla wszystkich, którzy lubią przelewać swoje myśli na papier. Uczniowie nauczą się, jak budować zajmującą akcję i jak zaintrygować czytelnika charakterem stworzonych przez siebie postaci.

Współpraca: