Zajęcia dodatkowe


Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć dodatkowych oraz poniższymi opisami.

 

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Koła olimpijskie
RODZAJ ZAJĘĆ
POZALEKCYJNYCH
IMIĘ I NAZWISKO
NAUCZYCIELA 
TERMIN ZAJĘĆ,
SALA
Koło olimpijskie z filozofii
dr Adam Kalbarczyk
środa, 16.00 – 16.45
Koło olimpijskie ze statystyki
(przygotowanie do olimpiady statystycznej)
Maciej Kiwała
poniedziałek, 16.00 – 16.45
sala 4
Koło olimpijskie z lingwistyki matematycznej (przygotowanie
do olimpiady z lingwistyki
matematycznej)
dr Eliza Jackowska – Boryc
poniedziałek, 16.00 – 16.45
sala 18
Koło olimpijskie z matematyki
(Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Kangur)
Katarzyna Charytanowicz
piątek, 7:10 – 7:55
sala 19
Koło olimpijskie
z przedsiębiorczości
Anna Wojciechowska
Zapraszam do zapisów, termin do ustalenia z zainteresowanymi.
Koło olimpijskie z biologii
Magdalena Deruś
poniedziałek, 16.00-16.45
sala 6
Koło do olimpiady ekologicznej
dr Weronika Haratym
Zapraszam do zapisów, termin do ustalenia z zainteresowanymi.
Koło olimpijskie z chemii
dr Krzysztof Mozgawa
wtorek, 15.10-15.55
sala 9
Koło olimpijskie z historii i wos-u
Robert Kamiński
środa, 16.50-17.35
sala 14
Koło olimpijskie z j. polskiego
dr Piotr Kalwiński
poniedziałek, 8.15
zajęcia online
Koło polonistyczne – literackie
Beata Księżopolska
wg potrzeb – przed konkursami
Koło olimpijskie z j. angielskiego
Justyna Jagieła
poniedziałek,
15.10-15.55, 16.00-16.45
sala nr 31
Koło olimpijskie z j. niemieckiego
Małgorzata Zalewska
poniedziałek, 14.20- 15.05
sala nr 3
Zajęcia doskonalące
RODZAJ ZAJĘĆ
POZALEKCYJNYCH
IMIĘ I NAZWISKO
NAUCZYCIELA 
TERMIN ZAJĘĆ,
SALA
Zajęcia doskonalące z j. polskiego PP
kl. I-II (1A, 2 A)
Ewa Kalbarczyk
wtorek, 14.20-15.05
sala 1
Zajęcia doskonalące z j. polskiego PP
klasa III (3A)
Ewa Kalbarczyk
poniedziałek, 14.20 – 15.05
sala 26
Zajęcia doskonalące z j. polskiego PP
klasa II (2V)
Beata Księżopolska
piątek 11.30 – 12.15
sala 6
Zajęcia doskonalące z j. polskiego:
MYP kl. I (kl. 1B, 1 C)
(1 godz./co dwa tygodnie)
Tomasz Siwek
wtorek 15.10 – 15.55
sala 14
zajęcia od 8 września
Zajęcia doskonalące z j. polskiego:
kl. II IB DP (kl. 2X, 2Y, 2Z)
1 godz. /co dwa tygodnie
Tomasz Siwek
piątek, 14.20 – 15.05
sala 14
zajęcia od 18 września
Zajęcia doskonalące z j. polskiego:
DP – kl. III (3B, 3C, 3D)
Tomasz Siwek
spotkania indywidualne
w dogodnych terminach
Zajęcia doskonalące z matematyki PP
kl. I (1 A)
dr Marcin Boryc
piątek 13.30 – 14.15
sala 40
Zajęcia doskonalące z matematyki PP
kl. II (2V)
Agnieszka Święch
czwartek 14.20 – 15.05
sala 22
Zajęcia doskonalące z matematyki PP
kl. II (2 A)
Agnieszka Święch
piątek 8.00 – 8.45
sala 1
Zajęcia doskonalące z matematyki PP
kl. III A
Beata Jaruga
czwartek 11.30 – 13.05
sala 11
Zajęcia doskonalące z matematyki
kl. I MYP (1B, 1C)
Maciek Kiwała
poniedziałek 15.10 – 15.55
sala 4
Zajęcia doskonalące z matematyki
kl. II IB DP (2X, 2Y, 2Z)
Maciek Kiwała
piątek 15.10 – 15.55
sala 5
Zajęcia doskonalące z matematyki
kl. IIII IB DP (3B, 3C, 3 D)
dr Marcin Boryc
czwartek 16.00 – 17.30
sala 14
Zajęcia doskonalące z matematyki
kl. II IB MYP (kl. 2 B, 2 C, 2D)
dr Marcin Boryc
czwartek 16.00 – 17.30
sala 14
Zajęcia doskonalące z biologii PR
kl. III A
2h/co dwa tygodnie
dr Mariusz Niedźwiedź
wtorek, 15.10 – 16.45
sala 6
zajęcia od 8 września
Zajęcia doskonalące z biologii
IB MYP i IB DP
dr Weronika Haratym
wg potrzeb
Zajęcia doskonalące z biologii
BIOL DW
dr Magdalena Frajnt
poniedziałek, 15:10-15:55
sala 5
Zajęcia doskonalące z chemii PR
kl. III A
dr Krzysztof Mozgawa
wtorek, 15.00 – 16.00
sala 6
Zajęcia doskonalące z matematyki PR
kl. III A
dr Marcin Boryc
piątek, 8.00 – 8.45
sala 6
Zajęcia doskonalące z geografii PR
kl. III A
Agnieszka Kulig
poniedziałek, 11.30 – 12:15
sala 11,
Zajęcia doskonalące z geografii
kl.I-II LO MYP, kl. II DW
dr Marta Kusznerczuk
poniedziałek, 15.10 – 16.05
sala 10
Zajęcia doskonalące z geografii
kl. II – III DP
dr Marta Kusznerczuk
poniedziałek, 16.10 – 16.45
sala 10
Zajęcia doskonalące z fizyki
kl. III A
Jakub Sadurski
poniedziałek, 12.20 – 13.05
sala 27
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
RODZAJ ZAJĘĆ
POZALEKCYJNYCH
IMIĘ I NAZWISKO
NAUCZYCIELA 
TERMIN ZAJĘĆ,
SALA
Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne
nauczyciele j. polskiego
w ramach zajęć
wyrównawczych
z j. polskiego
Zajęcia artystyczne
 
RODZAJ ZAJĘĆ
POZALEKCYJNYCH
IMIĘ I NAZWISKO
NAUCZYCIELA 
TERMIN ZAJĘĆ,
SALA
Chór Akademos
6 godz./tyg.

Wokal indywidualny
Elżbieta Niczyporuk
poniedziałek, 16.15 – 17.45
wtorek, 16.00 – 17.30
czwartek, 16.00 – 17.30
czwartek, 10.40 – 11.25
Zajęcia teatralne
4 godz./tyg.
Łukasz Witt-Michałowski
od października
Koło dziennikarsko-radiowe
4 godz./tyg.
Cezary Potapczuk
wtorek, 12.20 – 13.05.
czwartek – 12.20 – 15.55
poniedziałek – 14.20-15.55
(opcjonalnie, za trzecią
godzinę w czwartek)
Szkolne kluby sportowe
 
RODZAJ ZAJĘĆ
POZALEKCYJNYCH
IMIĘ I NAZWISKO
NAUCZYCIELA 
TERMIN ZAJĘĆ,
SALA
Fitness, Siłownia
Patrycja Trybuła
czwartek, 15.30- 16.45
Siatkówka – 2 godz./tyg.
Karolina Piechnik
czwartek, 15.15 – 16.45
Koszykówka – 2 godz./tyg.
Kristina Repelewska
środa, 15.15 – 16.45
Piłka nożna – 2 godz./tyg.
Robert Rogala
wtorek, 15.15-16.45

Chór Akademos

Chór Akademos powstał w 2006 roku w ramach Ogólnopolskiego Programu Akademia Chóralna z inicjatywy obecnej dyrygentki pani Elżbiety Niczyporuk. Od tamtej pory uświetnia większość szkolnych uroczystości oraz regularnie prezentuje się w licznych przeglądach, festiwalach i konkursach na poziomie regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym. Repertuar chóru jest bardzo zróżnicowany – od muzyki dawnej po współczesną rozrywkę często łączoną z elementami choreografii. Liczne wyróżnienia i zaproszenia do prestiżowych koncertów świadczą o wysokim poziomie zespołu.

Od 2013r, Chór Akademos rokrocznie koncertuje zagranicą. Występowali między innymi w Wenecji, Jesolo, Barcelonie, Paryżu, Rzymie, Wiedniu, Norwegii, Baden Baden.

Wybrane nagrody:

  • Złoty Dyplom na IV Międzynarodowym Festiwalu Chórów MRF w Wenecji
  • Złoty Dyplom na II Międzynarodowym Konkursie Chórów Cantu Gaudeamus
Więcej nagród
  • Złoty Dyplom, Nagroda Specjalna dla Najlepszego Chóru Mieszanego, Nagroda Specjalna za najlepiej wykonany utwór rozrywkowy w II Ogólnopolskim Konkursie Chórów Licealnych w Kaliszu
  • Złoty Dyplom w III Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Karczmiskach
  • Wyróżnienie na XXI Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie
  • Jedenastokrotny Złoty Dyplom w Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych w Lublinie
  • Nagroda Kuratora Oświaty oraz nagroda Specjalna Dziekana Wydziału Artystycznego UMCS w III Wojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych
  • II Nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Cantantens Lublinensis
  • II Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie „Koziołek Lubelski”

Dyrygentką Chóru Akademos jest Elżbieta Niczyporuk. Pani Dyrygent ukończyła z wyróżnieniem Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie. Po ukończeniu studiów spędziła 5 lat w USA, gdzie pracowała jako nauczyciel muzyki w Polish Supplementary School w New Jersey.
Po powrocie do Polski w 2006 roku rozpoczęła pracę w Międzynarodowych Szkołach Paderewski w Lublinie, jako nauczyciel muzyki, teatru i indywidualnej emisji głosu. Obecnie pod kierunkiem Pani Dyrygent pracują cztery szkolne chóry: Akademos Kids, Akademos Junior, Akademos LO oraz Akademos Teachers.

Pani Dyrygent Elżbieta Niczyporuk jest uhonorowana licznymi wyróżnieniami, do których między innymi należą: 

Czytaj więcej
• Medal 700-lecia Miasta Lublin „W dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego Mieszkańców z podziękowaniem za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina”;
• Medal Komisji Edukacji Narodowej „Za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania”;
• Złota Odznaka Polskiego Związku Chórów i Orkiestr „Za szczególne osiągnięcia artystyczne i organizatorskie”;
• Tytuł „Bene Meritus Terrae Lublinensi” w kategorii Kultura;
• II miejsce w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie “Pedagog Roku 2013”;
• Nagroda Kuratora Oświaty „Za szczególne zaangażowanie i osiągnięcia w pracy nauczycielskiej”.

W zależności od sytuacji, poszczególne chóry występują oddzielnie lub w pełnym składzie.

 


Teatr Szkolny

Teatr szkolny zrzesza uczniów Liceum Paderewski. Grupa bierze udział w licznych przeglądach i konkursach teatralnych w Lublinie i regionie.

Czynnie działa charytatywnie, występując dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala dziecięcego w Lublinie czy goszcząc w auli szkolnej dzieci z MOPR.

Od 2018 r. opiekunem teatru szkolnego jest Łukasz Witt-Michałowski – aktor filmowy i teatralny, reżyser teatralny, założyciel i dyrektor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro.

Absolwent Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, a także Wydziału Reżyserii Teatralnej w Hessische Theaterakademie we Frankfurcie nad Menem.

Pracował w Teatrze Nowym w Łodzi oraz w Teatrze im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem.

Od grudnia 2007 reżyser i dyrektor lubelskiej Sceny Prapremier InVitro.

 

Nasze certyfikaty: