Programy International Baccalaureate


Międzynarodowe Szkoły Paderewski posiadają status autoryzowanej szkoły International Baccalaureate (IB World School – Szkoła Światowa IB) realizującej kontinuum programów: Primary Years Programme, Middle Years Programme oraz Diploma Programme.

IB World Schools na całym świecie mają wspólną filozofię – zobowiązanie do doskonalenia nauczania i uczenia się w różnorodnej, integracyjnej społeczności uczniów poprzez korzystanie z ambitnych programów edukacyjnych, które zachęcają dzieci do bycia zaangażowanym i empatycznym „człowiekiem uczącym się” (life-long learner), który rozumie i akceptuje różnorodność ludzi oraz dostrzega złożoność ich racji.

 

 

International Baccalaureate Middle Years Programme 

W Międzynarodowych Szkołach Paderewski program IB MYP realizujemy od 2003 roku. Trwa 5 lat i przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 11 do 16 lat.

Każdy uczeń klasy I, który rozpoczyna swoją przygodę z edukacją międzynarodową w naszym liceum, zostanie skutecznie wdrożony we wszystkie obszary programu IB MYP i przygotowany do realizacji jego wymagań przez dwa lata liceum.

Absolwenci programu posiadają szeroki zakres wiedzy, myślą krytycznie, są refleksyjni, twórczy i przygotowane do nauki w szkołach na całym świecie. 

Czytaj więcej >>

 

International Baccalaureate Diploma Programme

Program Dyplomowy Matury Międzynarodowej IB DP realizujemy w Paderewskim od 1999 r. Jesteśmy pierwszą autoryzowaną szkołą po tej stronie Wisły. Wyniki osiągane przez naszych uczniów znacznie przekraczają średnią światową w wielu przedmiotach.

IB DP jest dwuletnim, akademickim programem przygotowującym uczniów do zdawania matury z sześciu przedmiotów w języku angielskim i studiowania na najlepszych uniwersytetach na świecie.

Opiera się on na wartościach, wyrażonych zarówno w misji Organizacji Matury Międzynarodowej (IB) jak i Profilu Ucznia. 

Czytaj więcej >>

Współpraca: