Książka Alfabet Paderewskiego

Paderewski to przede wszystkim społeczność: nauczyciele, pracownicy, uczniowie, absolwenci i rodzice.

• Co wpływa na to, że panuje tu wyjątkowa atmosfera, której nie ma w innych szkołach?
  • Dlaczego ludzie myślą tu nieszablonowo i kreatywnie?
  • Co sprawia, że absolwenci tej szkoły są samodzielnymi i odpowiedzialnymi obywatelami świata?

Odpowiedzi m.in. na te pytania znajdziecie w książce „Alfabet Paderewskiego” Adama Kalbarczyka, która właśnie ukazała się na rynku wydawniczym.

„Alfabet Paderewskiego” to ciekawa opowieść o ludziach, którzy współtworzyli szkołę oraz ideach, które im przyświecały i nadal ważne są w ich codziennej pracy z uczniami.

Adam Kalbarczyk, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Liceum Paderewski, opisuje w swojej książce założenia pedagogiczne oraz historię szkoły w latach 1993-2020.

Po przeczytaniu „Alfabetu Paderewskiego” dowiesz się, co wyróżnia nasze liceum na tle innych szkół, m.in.:

– Co charakteryzuje naszych absolwentów?
– W jaki sposób pracujemy z młodzieżą?
– Jak wspieramy uczniów w osiąganiu sukcesów?
– Dlaczego nasi absolwenci cenią sobie przynależność do społeczności Paderewskiego?

Dla kogo jest „Alfabet Paderewskiego”?

Adam Kalbarczyk pisał tę książkę z myślą o osobach, które towarzyszyły mu w drodze tworzenia historii szkoły, gdy był jej dyrektorem, jak również o obecnej społeczności szkolnej i o przyszłych pokoleniach młodzieży, które planują naukę w Liceum Paderewski.

„Alfabet Paderewskiego” to:

• rzetelne źródło wiedzy dla kandydatów do liceum,
  • pamiątka dla nauczycieli, uczniówabsolwentówrodziców,
  • przewodnik po nowoczesnej edukacji dla pedagogów,
  • dobry prezent dla każdego, kto interesuje się nauczaniem.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Przebieg rozmowy

0:40 – O czym jest książka, skąd pomysł na taki tytuł?
1:26 – Kto powinien poznać jej treści i dlaczego?
3:38 – Zdradźmy odrobinę zawartości książki… DNA szkoły.
7:25 – Czy książka porusza temat nauczania w IB?
9:12 – Co jest najważniejsze w edukacji?
9:57 – Jakie cechy powinien mieć dobry nauczyciel?
11:27 – Czym Paderewski różni się od innych liceów?

Jak kupić „Alfabet Paderewskiego”?

Książkę można zamówić w trzech prostych krokach – z dostawą do domu lub odbiorem osobistym (biblioteka szkoły, wtorek i czwartek w godz. 14.00-17.00).

Z treścią klauzuli informacyjnej administratora danych osobowych można zapoznać się klikając w link:  Klauzula informacyjna.

Zamawiam „Alfabet Paderewskiego”

1. Wypełnij wyżej zamieszczony formularz zamówienia.

2. Dokonaj płatności zgodnie z wybraną formą dostawy,

nr rachunku bankowego: 88 1240 5501 1111 0000 5586 4282
odbiorca: CRH Akademos sp. z o.o.,
tytuł przelewu: Alfabet Paderewskiego – imię i nazwisko zamawiającego.

3. Poczekaj na mailowe potwierdzenie wysłania zamówienia lub przygotowania książki do odbioru.

Cały dochód ze sprzedaży „Alfabetu Paderewskiego” (35 zł) przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji Godność w SzkoleGoSzko”, której założycielem jest autor książki, Adam Kalbarczyk.

W razie dodatkowych pytań związanych z zakupem książki lub zamówieniem dedykacji prosimy o kontakt:
Adriana Kawecka
tel. 724 329 055