Publikacje z Paderewskiego

Alfabet Paderewskiego   Antologia Paderewskiego   Cały ten czas

ALFABET PADEREWSKIEGO

„Alfabet Paderewskiego” to ciekawa opowieść o ludziach, którzy współtworzyli szkołę oraz ideach, które im przyświecały i nadal ważne są w ich codziennej pracy z uczniami. Adam Kalbarczyk, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Liceum Paderewski, opisuje w swojej książce założenia pedagogiczne oraz historię szkoły w latach 1993-2020.

Po przeczytaniu „Alfabetu Paderewskiego” dowiesz się, co wyróżnia nasze liceum na tle innych szkół, m.in.:

– Co charakteryzuje naszych absolwentów?
– W jaki sposób pracujemy z młodzieżą?
– Jak wspieramy uczniów w osiąganiu sukcesów?
– Dlaczego nasi absolwenci cenią sobie przynależność do społeczności Paderewskiego?

Dla kogo jest „Alfabet Paderewskiego”?

Adam Kalbarczyk pisał tę książkę z myślą o osobach, które towarzyszyły mu w drodze tworzenia historii szkoły, gdy był jej dyrektorem, jak również o obecnej społeczności szkolnej i o przyszłych pokoleniach młodzieży, które planują naukę w Liceum Paderewski.

Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Jak kupić książkę i dlaczego warto ją mieć?

„Alfabet Paderewskiego” to:

• rzetelne źródło wiedzy dla kandydatów do liceum,
  • pamiątka dla nauczycieli, uczniówabsolwentówrodziców,
  • przewodnik po nowoczesnej edukacji dla pedagogów,
  • dobry prezent dla każdego, kto interesuje się nauczaniem.

Jak kupić „Alfabet Paderewskiego”?

Książkę można zamówić w trzech prostych krokach – z dostawą do domu lub odbiorem osobistym (sekretariat, poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00) lub kupić bezpośrednio w bibliotece szkolnej (poniedziałek-piątek w godz. 7.30-14.30).

Z treścią klauzuli informacyjnej administratora danych osobowych można zapoznać się, klikając w link:  Klauzula informacyjna.

Zamawiam „Alfabet Paderewskiego”

1. Wypełnij wyżej zamieszczony formularz zamówienia.

2. Dokonaj płatności zgodnie z wybraną formą dostawy,

nr rachunku bankowego: 88 1240 5501 1111 0000 5586 4282
odbiorca: CRH Akademos sp. z o.o.,
tytuł przelewu: Alfabet Paderewskiego – imię i nazwisko zamawiającego.

3. Poczekaj na mailowe potwierdzenie wysłania zamówienia lub przygotowania książki do odbioru.

Cały dochód ze sprzedaży „Alfabetu Paderewskiego” (35 zł) przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji Godność w SzkoleGoSzko”, której założycielem jest autor książki, Adam Kalbarczyk.

W razie dodatkowych pytań związanych z zakupem książki lub zamówieniem dedykacji prosimy o kontakt:
Adriana Kawecka
e-mail: a.kawecka@paderewski.lublin.pl

ANTOLOGIA PADEREWSKIEGO

Antologia Paderewskiego Strażnicy Szczytów Niezdobytychto zbiór 13 opowiadań. Powstały one przed rokiem 2020. Ich Autorzy to nasi uczniowie z pierwszej klasy, którzy dopiero poznawali naszą szkołę. Nie pisali opowiadań z myślą o publikacji. W ramach zajęć rozszerzonych z j. polskiego wybrali dowolne obrazy, które miały spełnić dla nich rolę impulsów twórczych. Efekty ich wyobraźni zostały zawarte w tej książce.

Książkę „Strażnicy Szczytów Niezdobytych” wydano w celach edukacyjnych w nakładzie 50 egzemplarzy. Projekt okładki oraz ilustracje do książki przygotowały Judyta Idzikowska i Anna Skorzyńska.

Pomysł na stworzenie kolejnej Antologii Paderewskiego – „Fobia wiatru” – wyszedł od autorów pierwszej antologii jesienią 2021 r. Poprzednia publikacja przyniosła tyle frajdy i satysfakcji autorom, że mieli ochotę ponowić to doświadczenie. Tym razem akcja wyszła także poza ramy grupy uczniów realizujących rozszerzenie z języka polskiego. W projekcie wzięło udział dziewiętnastu aktualnych uczniów MLO Paderewski, dwie absolwentki oraz dwie osoby spoza szkoły.

Książkę „Fobia wiatru” wydano w celach edukacyjnych w nakładzie 100 egzemplarzy. Więcej o realizacji projektu: „Fobia wiatru” – druga Antologia Paderewskiego wydana

Koordynatorem projektu oraz redaktorem opowiadań jest Piotr Kalwiński, nauczyciel j. polskiego w MLO Paderewski.

Antologia Paderewskiego Strażnicy Szczytów Niezdobytychw pdf

Antologia Paderewskiego „Fobia wiatru” w pdf

CAŁY TEN CZAS

Cały ten czasto powieść napisana przez uczennicę — aktualnie absolwentkę naszego liceum — Hanię Czaban. Niezwykle uzdolnioną nastolatkę, która sięgnęła po marzenia w trakcie nauki. Książka została wydana na początku 2022 roku.

„Książka nastolatki idealna dla nastolatków i nie tylko! Opisuje świat, w którym od pięciu tysięcy czterystu sześćdziesięciu dziewięciu dni jest 21 czerwca 2106 roku. Każdego wieczoru podczas gwałtownej Burzy czas cofa się o dobę. Nikt nie pamięta, jak wcześniej wyglądało życie, a w Przedczas wierzy niewielu.

Więcej informacji o książce oraz wywiad z autorką na naszej stronie: Nasza uczennica autorką powieści „Cały ten czas”