Program polski dwujęzyczny

Jesteśmy najstarszym i najbardziej innowacyjnym prywatnym liceum w Lublinie. Od 1993 roku przygotowujemy uczniów do egzaminu maturalnego zgodnie z polską podstawą programową, a w 2019 roku wdrożyliśmy program dwujęzyczny z maturą polską. Wykorzystujemy innowacyjną metodę zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego. Uczymy dwujęzycznie w językach polskim i angielskim. Dbamy o to, aby młodzież efektywnie uczyła się w czasie lekcji i stosowała język obcy, jako narzędzie zdobywania oraz poszerzania wiedzy.

Programy międzynarodowe IB

Posiadamy status autoryzowanej szkoły International Baccalaureate (IB Word School – Szkoła Światowa IB), realizującej programy Middle Years Programme oraz Diploma Programme. Jesteśmy najbardziej doświadczoną we wschodniej Polsce szkołą autoryzowaną w programie dyplomowym Matury Międzynarodowej IB DP. To wymagający i efektywny model edukacyjny, który zapewnia uczniom wszechstronny rozwój, przygotowuje ich do dorosłego życia oraz pracy w świecie pełnym wyzwań.

Nauczyciele - eksperci

Pasjonaci i eksperci w swojej dziedzinie – tak uczniowie oraz absolwenci określają nauczycieli w Międzynarodowych Szkołach Paderewski.

Towarzyszą uczniom w ich rozwoju oraz wspierają w planowaniu dalszej kariery edukacyjno-zawodowej, będąc dla nich mentorami podczas nauki w liceum, a nawet po opuszczeniu szkolnych murów.

Wyjątkowe zaangażowanie i nowoczesne metody pracy wyróżniają naszą kadrę, a proces edukacji czynią przyjemnym oraz skutecznym. 

Obejrzyj nagranie — dowiedz się, jak uczymy i rozwijamy kompetencje uczniów.

Poznaj więcej tematów w Pader TV

 

Rekrutacja

Chcesz uczyć się wśród ambitnych ludzi i czerpać wiedzę od ekspertów? Cenisz sobie życzliwość, otwartość i szacunek? Szukasz dobrego liceum, które zadba o Twój talent i odpowiednie przygotowanie do matury polskiej w programie dwujęzycznym lub międzynarodowej w programie IB?

Trafiłeś we właściwe miejsce. Dołącz do Liceum Paderewski.

Trwa rekrutacja do klas 1 na rok szkolny 2024/2025.

 

Sprawdź również: Szkoła Podstawowa Paderewski, Centrum Językowe Paderewski, Centrum Sportu Akademos

 

Współpraca: