Program polski dwujęzyczny

Jesteśmy najstarszym i najbardziej innowacyjnym prywatnym liceum w Lublinie. Od 1993 roku przygotowujemy uczniów do egzaminu maturalnego zgodnie z polską podstawą programową, a w 2019 roku wdrożyliśmy program dwujęzyczny z maturą polską. Wykorzystujemy innowacyjną metodę zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego. Uczymy dwujęzycznie w językach polskim i angielskim. Dbamy o to, aby młodzież efektywnie uczyła się w czasie lekcji i stosowała język obcy, jako narzędzie zdobywania oraz poszerzania wiedzy.

Programy międzynarodowe IB

Posiadamy status autoryzowanej szkoły International Baccalaureate (IB Word School – Szkoła Światowa IB), realizującej programy Middle Years Programme oraz Diploma Programme. Jesteśmy najbardziej doświadczoną we wschodniej Polsce szkołą autoryzowaną w programie dyplomowym Matury Międzynarodowej IB DP. To wymagający i efektywny model edukacyjny, który zapewnia uczniom wszechstronny rozwój, przygotowuje ich do dorosłego życia oraz pracy w świecie pełnym wyzwań.

30-lecie Liceum Paderewski

Prywatne Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie (obecnie Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski) powstało w 1993 r. Od początku w szkole realizowana była idea edukacji nieszablonowej.

Co nas ukształtowało? Kim jesteśmy? Jubileusz 30-lecia Liceum Paderewski to doskonała okazja, żeby opowiedzieć o tym, co jest dla nas ważne teraz i do czego będziemy dążyć w przyszłości.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Rekrutacja

Chcesz uczyć się wśród ambitnych ludzi i czerpać wiedzę od ekspertów? Cenisz sobie życzliwość, otwartość i szacunek? Szukasz dobrego liceum, które zadba o Twój talent i odpowiednie przygotowanie do matury polskiej w programie dwujęzycznym lub międzynarodowej w programie IB?

Dołącz do Liceum Paderewski. Tu kreujesz swoją przyszłość.

Trwa rekrutacja do klas 1 na rok szkolny 2024/2025.

 

Sprawdź również: Szkoła Podstawowa Paderewski, Centrum Językowe Paderewski, Centrum Sportu Akademos

Współpraca: